Popularne lokaty kwartalne.

Lokata mobilna i lokata skarbonka w Idea Banku.

Oferty lokat kwartalnych znajdziemy bez najmniejszego problemu w każdym banku. Oferty różnią się od siebie, uruchamia się je na różnych warunkach i różne wymagania trzeba spełniać, aby z takiej lokaty móc skorzystać. W Idea Banku znajdziemy wiele takich ofert. Jedną z nich jest lokata mobilna z oprocentowaniem 2,2%. W ramach tej lokaty możemy zdeponować środki pieniężne od kwoty 500 złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Oferta ta skierowana jest dla posiadaczy Konta Idealnego w Idea Banku. Jest to ten rodzaj lokaty, którą możemy założyć tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Lokata Skarbonka Plus to kolejna z propozycji przygotowanych przez Idea Bank. W ramach tej oferty bank proponuje nam oprocentowanie 2,1%. Zakres kwot jakie można wpłacać na lokatę jest taki sam jak w przypadku lokaty mobilnej. Warunkiem jest posiadanie rachunku osobistego w Idea Banku. O podobnych parametrach jest lokata nowa kasa= większy zysk. Jest ona oprocentowania na 2,1%, a zakres kwot jakie można wpłacać na tą lokatę trzymiesięczną to przedział od 5 tysięcy złotych do maksymalnie 100 tysięcy złotych. Podobnie jak w przypadku poprzednich ofert Plus Banku, z tej można skorzystać, jeżeli posiada się w banku konto osobiste.

Lokata Powitalna w Raiffeisen Polbank jest lokatą z oprocentowaniem 2,1% w skali roku. Jest to lokata trzymiesięczna na jaką możemy wpłacić od 3 tysięcy złotych do maksymalnie 500 tysięcy złotych. Jest to lokata dla nowych klientów banku, którzy do dnia przed zawarciem umowy nie posiadali w banku żadnego innego produktu. Plan Depozytowy na 160 dni to propozycja lokaty w Toyota Banku z oprocentowaniem 2%. Jak łatwo się domyślić jest to lokata na okres 160 dni. Zakres kwot jakie można wpłacić na lokatę to przedział od 3 tysięcy złotych do maksymalnie 13 tysięcy złotych. Do skorzystania z oferty niezbędne jest założenie konta osobistego w banku. Co warto wiedzieć w ramach tej oferty można założyć maksymalnie dziesięć takich lokat, co daje nam maksymalną kwotę na lokacie w wysokości 130 tysięcy złotych. Wniosek o założenie konta jak też o założenie lokaty można złożyć przez internet za pośrednictwem strony internetowej banku.

Parametry lokat

Lokaty, pojawiają się w nowych wariantach, różniących się od siebie takimi parametrami, jak czas trwania, wysokość oprocentowania oraz także charakter lokaty, który może być stały lub zmienny. Warianty, jakie zostaną wybrane przez indywidualnego klienta banku, zależne są od tego, jak wiele chce on pozyskać korzyści finansowych i jak dużo w stanie jest on zaryzykować. W przypadku klientów, którzy zainteresowani są przede wszystkim odrobiną świętego spokoju, przy czym same korzyści majątkowe nie muszą być z ich punktu widzenia, aż tak duże, bardzo dobrze sprawdzi się lokata o oprocentowaniu stałym. Lokata bankowa, gdzie oprocentowanie jest stałe, to gwarancja zysku umiarkowanego i pewnego; taki zysk, nie będzie tak wysoki jak może się zdarzyć w przypadku lokaty bankowej o oprocentowaniu zmiennym, ale za to, charakteryzuje się dużo większym poziomem bezpieczeństwa.

Prawdą jest, że zarówno lokaty bankowe o oprocentowaniu zmiennym, jak i stałym są popularne i niosą ze sobą bardzo duży potencjał. To, który wariant wybrany zostanie przez konkretnego klienta banku, zależne jest od kilku, istotnych czynników. Pierwszym z takich czynników, jest wspomniana już gotowość podjęcia ryzyka przez klienta banku, by ewentualnie, na dłuższą metę zapewnić sobie większe zyski. Jeżeli klient gotów jest podjąć się ryzyka, musi także liczyć się z tym, że istnieje możliwość utraty pieniędzy, co jest drugą stroną medalu.

Długość lokaty, to kolejny czynnik, jaki wziąć należy pod uwagę, jeszcze przed zadecydowaniem, jaki wariant lokaty będzie odpowiedni. Kiedy lokata trwa tylko kilka miesięcy, a zatem: bardzo krótki okres czasu, możemy na dobrą sprawę większej różnicy w wysokości oprocentowania nawet nie odczuć. Tym samym, nie ma większego sensu ani celu w obieraniu lokaty zmiennej, gdy nie zdołamy prawdopodobnie nawet w pełni jej wykorzystać. Kiedy wybieramy lokatę na czas krótki, zdecydowanie rozsądniejszym wyjściem z sytuacji będzie wybór lokaty stałej, gdzie oprocentowanie pozostaje bez zmian przez cały czas obowiązywania umowy pomiędzy klienta, a bankiem. Jednocześnie, w przypadku czasu trwania lokaty już dłuższego, istnieje znacznie większa szansa na to, by uzyskać możliwość modyfikacji stopy procentowej lokaty w takim stopniu, który pozwolić mógłby na pozyskanie jak największej korzyści poprzez wzrost stopy procentowej.

Wzrost stopy procentowej lokaty bankowej, następuje stopniowo i zależny jest w największym stopniu od ustaleń banku. Bank zaś, ustala podobne wytyczne na podstawie stopy procentowej WIBOR. Mimo, że teoretycznie, dokonać można by wyboru pomiędzy lokatą zmienną, a stałą, regułą jest, że lokata o oprocentowaniu stałym, przynależna jest do lokat, których czas trwania jest stosunkowo krótki, obejmując z reguły zaledwie kilka tylko miesięcy. Analogicznie, lokata o oprocentowaniu zmiennym, wybierana jest dla wariantu lokaty o czasie trwania już znacznie dłuższym. Jako czas dłuższy trwania lokaty, uznać można nawet kilka lat.

Zanim weźmiesz pożyczkę: kilka wskazówek.

Kiedy napotykasz na pewne wyzwania finansowe - pożyczka gotówkowa może być mądrym i wykonalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak napotykasz długoterminowy problem finansowy, warto rozważyć inne rozwiązania.Rozejrzyj się - istnieje wiele różnych firm z pożyczkami. Upewnij się, że nie wybierasz najdroższej oferty. Otwórz konto na oszczędności w nagłych wypadkach, aby pokryć wyzwania finansowe. Jeśli pracodawca oferuje bezpośredni depozyt, możesz odkładać automatycznie na konto oszczędnościowe 5 procent każdej z pensji. Prawdopodobnie nawet nie zauważysz różnicy, ale oszczędności będą tam, gdy ich będziesz potrzebować.

Ciąg dalszy "Zanim weźmiesz pożyczkę: kilka wskazówek."