Zasady porównywania kredytów gotówkowych

Im więcej czasu poświęcisz na analizowanie kredytów gotówkowych w bankach komercyjnych i firmach pożyczkowych, tym korzystniejsze warunki podpisania umowy pożyczkowej wynegocjujesz. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób właściwie porównywać kredyty gotówkowe, aby nie nabrać się na marketing wielkich instytucji finansowych. W artykule poznasz najważniejsze, skuteczne metody porównywania kredytów gotówkowych takie jak ten przedstawiony na portalbankowy.info.

Większość kredytobiorców na krajowym rynku korzysta obecnie z multimedialnych porównywarek kredytów gotówkowych w celu oceny parametrów pożyczek krótko, średnio, czy długoterminowych. Czy to właściwe działanie? Z jednej strony tak, ponieważ multimedialna porównywarka pożyczek gotówkowych oszczędza dużo czasu i zbiera aktualne oferty z banków detalicznych i firm pożyczkowych. Z drugiej strony pojawia się ryzyko zależności porównywarki od dużej instytucji finansowej, która chce promować własne oferty wyżej od konkurencji. Z tego powodu przy wyborze porównywarki kredytów gotówkowych zwróć uwagę na niezależność narzędzia. Niektórzy blogerzy z nurtu finansowego promują właśnie niezależne porównywarki, co prowadzi do lepszego zaspokojenia potrzeb kredytobiorców. Kredytów gotówkowych nie porównuje się tylko w zakresie oprocentowania nominalnego i kosztów pozaodsetkowych. Chodzi jeszcze o opłaty dodatkowe, chociażby opłaty za przelewy. W bankach komercyjnych kredytobiorcom proponuje się najczęściej uruchomienie płatnego rachunku w cel przelania dodatkowych środków. Nie jest to najczęściej zbyt korzystne rozwiązanie, do tego mocno uzależnia konsumenta. Nie musisz samodzielnie porównywać kredytów gotówkowych, ale zdać się na doświadczenie niezależnych, wyspecjalizowanych pośredników. To dobre rozwiązanie, jeżeli zaciągasz kredyt gotówkowy po raz pierwszy. Niezależny pośrednik kredytowy działa zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, a zatem przypomina formalnie bank lub firmę pożyczkową.

Kolejne ważne cechy do porównania to prostota wypełnienia wniosku kredytowego, jasny regulamin współpracy, mnożnik kredytu gotówkowego w odniesieniu do przedstawionego dochodu miesięcznego, forma analizy kredytobiorcy. Czy trzeba przedstawiać wiele zaświadczeń, aby otrzymać pieniądze? Kredytobiorcy z reguły nie lubią formalności, więc firmy pożyczkowe uprościły procedury pozyskania pożyczki gotówkowej w internecie. Niestety nie ze wszystkich formalności można zrezygnować ze względu na ustawę o kredycie konsumenckim. Z podjęciem kredytu gotówkowego nie można się przesadnie śpieszyć, ponieważ to ogranicza perspektywy analizy. Dobre oferty wyróżniają się prostotą, jasnym wyznaczeniem oprocentowania i kosztów dodatkowych, czy perspektywą szybkiego wyjścia z umowy, jeżeli zmienisz zdanie. Firm pożyczkowych nie należy się obawiać po zmianach przepisów w ostatnich latach. Lichwiarskie zobowiązania zostały praktycznie w całości zniesione. Co myślisz o porównywaniu kredytów gotówkowych?